Laptop menteşe tamiri

Laptop menteşe tamiri yaptırmak istediğinizi cihazın durumunu anlayabileceğimiz foto ve videoları 0544 224 41 06   sorunu anlayabileceğimiz şekilde gönderirseniz ortalama bir fiyat verebiliriz.

Laptop Ekran menteşesi neden kopar

Birçok sebebi olabilir. Tespit ettiğimiz üzere çok ısınan cihazlarda vida yuvaları zamanla erir ve deliklerin genişlemesine yol açar. Menteşeler vidalara baskı uyguladığı için. Yuvalar kırılır ve Laptop ekranınızın ayrılmasına neden olur. Ankara Karapürçek AvG Bilgisayar teknik servis ofisimize cihazınızı bırakmanız durumunda bakımları yapılıp bu probleminiz giderilecektir.

Bilgisayar ısınması ile menteşe nasıl kopabilir?

Bilgisayarınız sürekli ısındıkça ve zamanında termal temizlik yapılmadıkça aşırı ısıdan menteşelerin hareketini kolaylaştıran yağlar kuruyarak menteşelerin sertleşmesine sebep olur. Sertleşen menteşeler ekranın veya kasanın menteşe bağlantılarına daha fazla yük binmesine sebep olur ve en zayıf vidadan başlayarak bütün vidalar tek tek yuvalarından kırılarak ayrılırlar. Tabi bu durumu sizler son vida kırılmadan farketmediğiniz için büyük kırılma sizde bir korku yaratacaktır.
Henüz menteşelerinizi sağlam durumda ise ve cihazınız çok ısınızyor ise bizimle iletişime geçebilirsiniz.